redakční systém Actavia stránky Solen Software

Webové stránky časopisu

Webové stránky časopisu se spravují přímo ze systému, větší nakladatelství mohou řídit všechny své časopisy z jednoho místa. Článek i celé číslo lze publikovat během pár desítek sekund.

Správa webových stránek (website management) časopisu přímo ze systému

  • jemné nastavení oprávnění pro přístup k jednotlivým částem systému založené na rolích
  • volitelný vzhled
  • snadná a rychlá publikace na webu (electronic publishing)
  • unikátní import článků z InDesignu, zveřejnění „Ahead of Print“ článku na jeden klik
  • Dublin Core hlavičky, propojení na vědecké databáze, citační a sociální sítě

Správa webu

Systém Actavia umí spravovat i mnoho domén s různým vzhledem (např. časopisů) z jednoho místa. Pro vkládání a úpravu obsahu slouží editor Actavie. Časopisy uvítají unikátní hromadný import článků do čísla z InDesignu, který umožní publikaci na webu během pár sekund. Ještě snadnější je zveřejnění článku v režimu Ahead of Print, ke kterému stačí jedno kliknutí myší.

Hlavní rozcestí aplikace:

Publikace článků a import z InDesignu

Publikace článků na webu časopisu je se systémem Actavia velmi rychlá a snadná. Unikátní hromadný import článků do čísla z InDesignu a následné zveřejnění k libovolnému termínu zabere jen několik sekund, k publikaci článku v režimu Ahead of Print dokonce postačí jeden klik myší.


Import článku z InDesignu


Stejně snadno rozhodnete i o zpožděném zpřístupnění plných textů článků pro veřejnost – běžní návštěvníci se pak dostanou jen k bibliografickým údajům a abstraktu, plný text uvidí pouze předplatitelé nebo ti, kdo si jej zakoupí přes platební bránu.

Vědecké pozadí

Oproti standardním systémům pro tvorbu webových stránek má Actavia spousty specifických vlastností. Stránka článku obsahuje i strukturovaná metadata čitelná pro vědecké databáze. Actavia má přímé propojení na CrossRef i PubMed, umí přidělit DOI, rozparsovat reference, dohledat je ve vědeckých databázích a propojit na původní zdroj. Denně získává i data o citovanosti každého článku.